„Radość najpiękniejszych lat…” - czas pożegań

1 wwwaW piątek, 26 czerwca br. odbyło się pożegnanie absolwentów Szkoły Podstawowej nr 11 im. Mirosława Feriča. W uroczystości wzięły udział dyrektor szkoły Pani Małgorzata Lubojańska, wicedyrektor Pani Ewa Wulbach i grono pedagogiczne. Ósmoklasiści, zgodnie z tradycją szkoły, złożyli uroczyste ślubowanie. Pani dyrektor Małgorzata Lubojańska w swoim wystąpieniu podsumowała minione lata szkolne bogate w liczne konkursy, projekty edukacyjne i zawody sportowe.

Rozstrzygnięcie konkursu Galerii Ostrovia

1 wwwaW czerwcu zakończył się międzyszkolny świetlicowy konkurs Budzimy wiosnę z Galerią Ostrovia. Nasza szkoła zajęła w nim wysokie - IV miejsce! Nagrodą w konkursie są gry planszowe, które zostały przekazane na ręce pani wicedyrektor Ewy Wulbach przez osoby reprezentujące Galerię Ostrovia. Sukces w rywalizacji zawdzięczamy wszystkim sympatykom Jedenastki! Dziękujemy bardzo za pomoc i zaangażowanie w zbieranie żetonów. Specjalne wyrazy wdzięczności należą się dzieciom, które stworzyły ozdoby niezbędne do przystrojenia drzewka SP11 w Galerii Ostrovia.

Egzamin Ósmoklasisty - procedury

Podsumowanie pracy Szkolnego Klubu UNICEF

unicef 1W drugim okresie roku szkolnego Jedenastka dołączyła do Klubu Szkół UNICEF – inicjatywy edukacyjnej, zrzeszającej placówki zainteresowane propagowaniem wśród swoich podopiecznych idei niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie. Uczestnictwo w klubie miało jeden nadrzędny cel – budzenie świadomości uczniów i kształtowanie postawy propomocowej. W pierwszych miesiącach działania klubu skupiono się głównie na poszerzaniu wśród uczniów wiedzy o UNICEF-IE.

unicef

#cleantheforestchallenge - wyzwanie podjęte!

6 wwwZ wielką radością i satysfakcją informujemy, że pierwsi uczniowie i nauczyciele dołączyli do wyzwania #cleantheforestchallenge. W ostatnich dniach w okolicznych lasach ubyło śmieci, a to za sprawą: Tobiasza, Julii i Wiktorii z 7b oraz nauczycieli - pani Stempniewicz, pani Gil i pana Lesiczki. Przed nami długi weekend, dlatego zachęcamy wszystkich do włączenia się do akcji i nadsyłania zdjęć!

Mój książkowy przyjaciel

Barbie z pieskiemUczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym „Mój książkowy przyjaciel” zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Zadaniem uczestników było samodzielne wykonanie dowolną techniką pracy plastycznej, przedstawiającej ulubionego bohatera literackiego.

Warto pomagać

2020 05 23 16h12 45Niedługo wakacje, czas odpoczynku od szkoły i nauki. Jednak nie wszyscy uczniowie spędzą ten czas na słodkim leniuchowaniu. Wśród naszych uczniów, a niebawem już absolwentów jest jeden, który spędzi ten czas inaczej. O kim mowa? Wiktor, w prezencie gwiazdkowym, otrzymał od rodziców kurs na ratownika WOPR, który pomyślnie zakończył egzaminem w 2018 roku. Następnie otrzymał nominację z rąk Pani Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Bezpiecznie na rowerze i nie tylko

Wiele dzieci w okresie wiosenno – letnim niemal codziennie wybiera się na przejażdżki rowerowe. Zwolennicy podróży na dwóch kółkach muszą pamiętać, że korzystanie z jednośladu oprócz niewątpliwej przyjemności, obciążone jest balastem przepisów, do których rowerzyści powinni się stosować. KLIKNIJ!

Zapraszamy do akcji #cleantheforestchallenge

7 wwwW związku z panującą pandemią i zachowywaniem dystansu społecznego, wielu Polaków tłumnie ruszyło do lasów, parków i innych miejsc sprzyjających rekreacji i wypoczynkowi. Niestety, mimo coraz większej świadomości ekologicznej, w wielu lasach i rezerwatach wciąż można napotkać hałdy pozostawionych przez spacerowiczów śmieci. W związku z tym niechlubnym procederem, powstał #cleantheforestchallenge, zapoczątkowany przez pana Dawida Dybola. #cleantheforestchallenge to wyzwanie polegające na zebraniu śmieci w dowolnym lesie i nominowaniu do tego samego innych.

Komputery od firmy Directinfo

3 www

1 czerwca br., w Międzynarodowy Dzień Dziecka, za pośrednictwem p. dyrektor – Małgorzaty Lubojańskiej, na ręce uczniów naszej szkoły przekazany został wyjątkowy prezent. Dzięki firmie Directinfo, której właścicielem jest p. Konrad Piechota, baza Jedenastki wzbogaciła się o osiem komputerów typu AllInOne oraz dwa laptopy. Przekazany placówce sprzęt niewątpliwie przyczyni się do rozwijania kompetencji cyfrowych uczniów, a także wzbogaci bazę dydaktyczną szkoły. Jeszcze raz bardzo dziękujemy!

dzień dziecka2020

Egzamin Ósmoklasisty - wytyczne GIS, MEN i CKE

Wytyczne - przeprowadzanie egzaminów - kliknij

Przygotowania do egzaminów zewnęrznych MEN_CKE_i_GIS_– komunikat_MEN - kliknij

1 www 3

W hołdzie św. Janowi Pawłowi II

18 maja br. był niezwykle ważną datą dla wielu Polaków. Tego dnia, dokładnie sto lat temu, urodził się Wielki Polak – Papież – Jan Paweł II. Aby uczcić niezwykłą – 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły, uczniowie pod okiem nauczycieli, wzięli udział w międzyprzedmiotowym projekcie edukacyjnym o nazwie „W hołdzie Janowi Pawłowi II”.

Lekcja otwarta w trybie on-line

1 wwwDzięki usłudze internetowej Microsoft Teams, dostępnej na platformie Office 365, możliwa jest organizacja lekcji otwartej w trybie on-line w czasie pandemii. Tym razem, uczniowie klasy IIb wraz z wychowawcą, wzięli udział w zajęciach, których celem było realizowanie podstawy programowej poprzez rozwijanie zamiłowania do czytelnictwa wśród uczniów klas I-III.

Unijne wsparcie

komputery