4 wwwW piątek, 23 listopada 2018 r. odbył się apel podsumowujący działania klas I-III z okazji Dnia Życzliwości i Pozdrowień. W programie artystycznym wystąpiła klasa II b przygotowana przez p. Mariolę Szyszkę oraz chór „Promyczki” pod kierunkiem p. Krystyny Tomalkiewicz. Uczniowie przedstawili scenki z życia szkolnego oraz zaśpiewali piosenki o przyjaźni. Miejmy nadzieję, że wszyscy wykorzystają cenne wskazówki, aby każdy dzień spędzony w naszej szkole był miły i radosny.

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, bo dzięki niemu uzyskujemy energię do nauki, potrafimy koncentrować się podczas zajęć oraz mamy siłę do zabawy. To najlepszy i najbardziej zdrowy start w nowy dzień. 8 listopada przypada Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W ramach programu Śniadanie Daje Moc we wszystkich szkołach, które wzięły w nim udział, odbył się Dzień Zdrowego Śniadania. Jedenastka również przystąpiła do corocznej edycji, w której zachęcaliśmy nasze dzieci do przestrzegania zasad zdrowego odżywiania.

3 wwwW październiku w naszej szkole odbyła się II edycja aktywnych „tanecznych przerw”. Inicjatywa powstała w ubiegłym roku w ramach działań Szkoły Promującej Zdrowie i także teraz spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Wspólny taniec, to świetny sposób na aktywne spędzanie czasu wolnego podczas przerw. W tym roku celem tanecznych przerw była integracja uczniów z całej szkoły. Wszyscy chętni mieli możliwość nauczyć się tańca belgijskiego potocznie zwanego „belgijką” oraz zaprezentować swoje umiejętności taneczne we wspólnym pokazie.

2 wwwOd wielu lat uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej nr 11 uczą się udzielania pierwszej pomocy. Placówka posiada fantomy i inne pomoce dydaktyczne przekazane przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zajęcia odbywają się w formie zabawy, podczas nich dzieci uczą się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy, takich jak: sprawdzenie przytomności, prawidłowe wzywanie służb ratunkowych, sprawdzenie oddechu, zastosowanie pozycji bocznej oraz wykonywanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Szkoła aktywnie włącza się w działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować”.