Składy pocztów sztandarowych w roku szkolnym 2019/2020

• chorąży: Paweł Wieruchowski - klasa VII b
  • asysta: Kinga Dekert - klasa VII b i Kornelia Namysł - klasa VII b
  • Opiekun: mgr Roman Paszkowiak, Paweł Foedke

IMG 0723 KopiowanieWe wtorek, 23 stycznia 2018 roku odbyły się obchody 73. rocznicy wyzwolenia Ostrowa spod okupacji hitlerowskiej. Najpierw przedstawiciele władz samorządowych, organizacji kombatanckich i służb mundurowych złożyli kwiaty oraz znicze na cmentarzu przy ulicy Limanowskiego, gdzie mieści się zbiorowa mogiła żołnierzy Armii Czerwonej, którzy polegli w walkach o wyzwolenie miasta. Honorową wartę pełnili ostrowscy harcerze. Potem uczestnicy uroczystości udali się na Rynek, gdzie czekały poczty sztandarowe ostrowskich szkół. Naszą szkołę godnie reprezentował poczet sztandarowy w składzie: chorąży - Paweł Wieruchowski oraz asysta - Kinga Dekert i Magdalena Grodzka - uczniowie klasy VI b.

IMG 0237 KopiowanieSkłady pocztów sztandarowych w roku szkolnym 2017/2018

• chorąży:  Szymon Wieczorek - klasa VI a,
  • asysta: asysta - Kinga Ogórek - klasa VI a i Oliwia Młynarczyk - klasa VI a
  • chorąży: Paweł Wieruchowski - klasa VI b
  • asysta: Kinga Dekert - klasa VI b i Kornelia Namysł - klasa VI b
  • Opiekun: mgr Roman Paszkowiak

W sobotę 23 stycznia 2016 roku poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w obchodach 71. rocznicy wyzwolenia Ostrowa Wielkopolskiego spod okupacji hitlerowskiej. Władze miasta, powiatu, przedstawiciele organizacji kombatanckich, policji i straży pożarnej oraz uczniowie ostrowskich szkół złożyli wiązanki kwiatów w kwaterze żołnierzy Armii Czerwonej na cmentarzu przy ul. Limanowskiego oraz przy tablicach umieszczonych na ratuszu, które upamiętniają udział żołnierzy Armii Krajowej oraz społeczeństwa miasta  w wyzwalaniu Ostrowa.