IMG 1558 wwwW piątek, 7 października 2016 roku społeczność Jedenastki rozpoczęła Jubileusz 50-lecia istnienia szkoły, składając symboliczne czerwone róże na grobach matki patrona oraz zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły. Następnie liczni uczestnicy zgromadzili się w kościele Najświętszego Zbawiciela na uroczystej mszy świętej w intencji nauczycieli, rodziców, uczniów, emerytów i pracowników szkoły, którą odprawił ks. Prałat Bogusław Lamenta, a koncelebrowali absolwenci: ks. Łukasz Luźny i ks. Krzysztof Tomalkiewicz.

Później goście, dyrekcja szkoły, pracownicy, uczniowie i ich rodzice przeszli na płytę boiska, gdzie zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie z udziałem absolwentów. Kolejnym punktem obchodów Jubileuszu było otwarcie wielofunkcyjnego boiska sportowego z udziałem Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego pani Beaty Klimek, która objęła Honorowym Patronatem uroczystości jubileuszowe. Po części oficjalnej nastąpił pokaz piłki ręcznej i koszykowej w wykonaniu uczniów z klas sportowych V b i VI b oraz układy taneczne zaprezentowane przez grupę „Promyczki”. Pochmurny od rana dzień przeistoczył się w słoneczne, jesienne południe, podczas którego wprawiały wszystkich w wesoły nastrój skoczna muzyka i rytmiczne piosenki w wykonaniu naszych uczniów. Tuż po godzinie 14.00 w sali widowiskowej Ostrowskiego Centrum Kultury rozpoczęła się uroczysta Gala, na którą przybyli: asystentka Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Jarosława Urbaniaka pani Marta Ziętek, Senator Rzeczypospolitej Polskiej pan Łukasz Mikołajczyk, Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego pani Beata Klimek, Radni Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego, przedstawiciel Delegatury w Kaliszu Kuratorium Oświaty pan Tomasz Tomalak, dyrektorzy ostrowskich przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów, Przewodniczący Rady Osiedla nr 10 „Parcele Zacharzewskie” pan Alojzy Motylewski, Zarząd Rady Rodziców, sympatycy i przyjaciele szkoły, pracownicy szkoły, absolwenci, uczniowie i ich rodzice. Dyrektor szkoły pani Małgorzata Lubojańska w swoim ciepłym i serdecznym wystąpieniu przypomniała historię Jedenastki oraz zmiany, jakim poprzez kolejne lata istnienia, podlegała szkoła. Po licznych gratulacjach, listach, bukietach wręczonych kwiatów i okolicznościowych życzeniach nastąpiła żywiołowa, pełna temperamentu część artystyczna, która poprowadziła odbiorców poprzez muzyczne trendy od lat 60. aż po XXI wiek. Widowisko musicalowe przygotowały pani Emilia Wojtasiak i pani Marzena Machała, a Jubileuszową Galę poprowadziły: część oficjalną pani Arleta Doktór, a część rozrywkową pani Ewa Sikorska w roli konferansjera i pani Anna Torzewska - komentatorka prezentacji multimedialnej opracowanej przez panią Ewę Strzelec, która połączyła historię ze współczesnością, a doświadczenie z młodzieńczą pasją. Z okazji naszego jubileuszu ukazał się okolicznościowy biuletyn. W tym wydawnictwie zostały zawarte informacje zarówno na temat historii, jak i bieżących wydarzeń odbywających się w naszej szkole. Uczestnicy zjazdu absolwentów oraz kadra pedagogiczna, pracownicy szkoły i emeryci kontynuowali wesołe świętowanie podczas biesiady w Folwarku Polskim. Półwiecze to wspaniały wiek, aby sięgać po nowe wyzwania, aby cieszyć się z tego, co udało się osiągnąć i aby poszukiwać nowych dróg rozwoju.

Obszerna relacja dostępna również na stronie UM w Ostrowie Wielkopolskim: Ostrowska „Jedenastka” świętowała pół wieku

MATERIAŁY Z SERWISÓW WWW.TVPROART.PL ORAZ WWW.WLKP24.INFO

Dzięki uprzejmości firmy PROMAX, która objęła medialnym patronatem nasz jubileusz.

LISTY GRATULACYJNE OTRZYMANE Z OKAZJI JUBILEUSZU 50-LECIA