Podczas ferii zimowych Szczep „Jedenastka”, jak co roku, wybrał się na zimowisko do Białego Dunajca – Zakopanego. Przez 9 dni wspólnie spędzaliśmy czas… jeździliśmy na nartach, sankach, jabłuszkach, snowboardzie, kąpaliśmy się w termach oraz zwiedzaliśmy Zakopane, Muzeum Tatrzańskie, Muzeum w Chochołowie, Kopalnię Soli w Wieliczce. Dni, które w większości spędzaliśmy na stoku, uciekały nam bardzo szybko. Nie mieliśmy czasu się nudzić. Wieczory natomiast wypełnione były zajęciami w pensjonacie lub wyjazdami na termy.

W niedzielę, 17.01.2016 r. drużyna harcerska wzięła udział w V Harcerskim Festiwalu Kolęd w Łodzi. Harcerze zaśpiewali trzy piosenki: „Biały śnieg i Ty”, „Z kopyta kulig rwie”, „Święta, święta, pachnie ciasto”. Organizatorzy z powodu małej ilości uczestników postanowili nie przyznawać miejsc i wszystkim drużynom wręczyli wyróżnienia i nagrody – otrzymaliśmy dyplom i nagrodę - apteczkę.

10.01.2016r. drużyna harcerska wzięła udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. 18 wolontariuszy zbierało pieniążki do puszek przez cały dzień. Cel był szczytny, ponieważ tym razem zbieraliśmy dla najmłodszych dzieci, by wyremontować Oddziały Pediatryczne w szpitalach i dla osób starszych, by zapewnić im godną starość. Harcerze i harcerki chętnie zbierali pieniążki, pomimo zimna na dworze. Nam było ciepło, bo emocji też było sporo, a uśmiech z naszych twarzy nie znikał przez cały dzień.