Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 11 bierze udział w akcji „Książki naszych marzeń”. W grudniu 2015 otrzymaliśmy z tego tytułu 2713 zł na zakup nowych książek. Od kilku lat nie mieliśmy tylu pieniędzy na taki cel. Aby je sensownie wydać, wśród uczniów szkoły przeprowadzono ankietę. Zostali oni poproszeni o wymienienie tytułów książek, które chcieliby widzieć w bibliotece szkolnej. Następnie takie książki zostały zakupione. Było ich około 150.  Czwartek, 21 stycznia był w bibliotece szkolnej wyjątkowym dniem. Tuż przed feriami zimowymi urządzono wystawę nowości książkowych. Dzieci mogły się zapoznać z ofertą biblioteki.

Witam na stronie www biblioteki szkolnej SP11. Nazywam się Roman Nyklewicz i jestem jej bibliotekarzem. Chcę zaprezentować bibliotekę szkolną i zachęcić do korzystania z jej zbiorów. Biblioteka szkolna mieści się na końcu korytarza parteru budynku szkolnego, w siedzibie Filii nr 1 Biblioteki Publicznej. Czynna jest każdego dnia nauki od godziny 8.00 do godziny 14.00.

Konkurs na CZYTELNIKA ROKU

Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na

CZYTELNIKA ROKU

Warunki konkursu:

1.             Konkurs trwa od teraz do końca kwietnia 2016 roku.

2.             Przeznaczony jest do uczniów klas IV-VI SP11.

3.             Uczestnik konkursu powinien wypożyczyć w tym czasie co najmniej 10 książek. Im więcej, tym lepiej.

4.             Uczestnik konkursu musi założyć sobie specjalny zeszyt w którym będzie zapisywał czytane książki według następującego schematu:

•                   tytuł książki i jej autor,

•                   data rozpoczęcia czytania,

•                   kilka zdań o książce, o czym jest, czy się podobała, co ciekawego można się z niej dowiedzieć,

•                   w zeszycie można rysować, zamieszczać ilustracje.

5.             Dokładny termin zakończenia konkursu zostanie ogłoszony w marcu 2016 roku.

6.             Dla zwycięzców konkursu przewidziane są  nagrody: dyplom, pozytywna ocena z języka polskiego i nagroda rzeczowa.

Bibliotekarz szkolny

Konkurs na „Czytelnika Roku” Biblioteki Szkoły Podstawowej nr 11.

Biblioteka szkolna SP11 ogłasza konkurs na „Czytelnika Roku”

Warunki konkursu:

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4-6.

2. Konkurs trwa od początku roku szkolnego do końca marca przyszłego roku.

Międzyszkolny Katalog Biblioteczny (MKB), który ma usprawnić wyszukiwanie książek i zachęcić młodych ludzi do czytania, utworzono w Ostrowie Wielkopolskim. Bierze w nim udział pięć miejscowych szkół oraz Biblioteka Publiczna. Jak poinformowała we wtorek PAP Sylwia Nowicka z miejscowego magistratu, MKB jest pierwszym miejskim systemem w kraju.