24 kwietnia 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim odbył się Międzyszkolny Konkurs Historyczny pod hasłem ,,Mirosław Ferič- harcerz, lotnik, ostrowianin’’ skierowany do uczniów klas szóstych ostrowskich szkółpodstawowych. Honorowy patronat nad konkursem sprawował Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Jarosław Urbaniak. Celem konkursu było rozpropagowanie sylwetki Mirosława Feriča w związku z planowaną na 2015 r. Kampanią Promocyjną Ostrowa Wielkopolskiego ,,Tu mieszkam’’, zachęcanie młodych ludzi do wzorowania się na postawie polskiego pilota, który może być autorytetem dla młodzieży w XXI wieku, a także zachęcanie do współzawodnictwa i poszerzania wiedzy.

W konkursowych zmaganiach wzięły udział drużyny ze Szkoły Podstawowej  nr 1, 4, 5, 6, 7, 9, 11 i Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek.

W pierwszej części uczestnicy rozwiązywali test składający się z zadań zamkniętych, dotyczący życia Feriča i jego służby dla Ojczyzny w Dywizjonie 303, w drugiej natomiast odpowiadali na pytania o różnym stopniu trudności wylosowane na kole fortuny. W czasie obrad komisji zawodnicy mogli zagrać w gry edukacyjne: ,,Lataj z Miką’’, ,,Dywizjon 303’’ oraz ,,111 Eskadra Myśliwska’’.

Wszyscy wykazali się dużą wiedzą o bohaterze konkursu. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek w składzie:

Paulina Nowak - Maślińska, Jakub Matłoka i Przemysław Jędrzejak.

II miejsce zajęli gospodarze – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11:

Karolina Nadobna, Patryk Rolla i Piotr Zwierz.

III miejsce uzyskali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7:

Julia Stachowiak, Mateusz Serek i Aleksandra Pyka.

Wicedyrektor szkoły Pani Ewa Wulbach podziękowała wszystkim zawodnikom, ich opiekunom oraz członkom komisji, wręczyła dyplomy i nagrody ufundowane przez Urząd Miejski oraz Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 11.

Na zakończenie pobytu w ostrowskiej Jedenastce goście zwiedzili Salę Patrona, w której są gromadzone pamiątki po Mirosławie Feriču.

Koordynatorem przedsięwzięcia był pan Roman Paszkowiak.