W piątek 25 kwietnia 2014 r. w ostrowskiej synagodze miał miejsce Międzyszkolny Konkurs Historyczny ,,XVIII- wieczny Ostrów’’ poświęcony głównie postaci Jana Jerzego Przebendowskiego- właściciela Ostrowa w I poł. XVIII wieku. Celem konkursu było m. in. zapoznanie się z ważnymi wydarzeniami historycznymi  miasta, przygotowanie dzieci z ostrowskich szkół podstawowych do obchodów 300- setnej rocznicy relokacji Ostrowa  i poznanie postaci J. J. Przebendowskiego.

Naszą szkołę reprezentowały: Anna Śmigiel z kl. VI a, Wiktoria Niklas z kl. VI b i Alicja Sieradzka z kl. VI c. Konkurs został poprzedzony warsztatami pt. ,,Rola Jana Jerzego Przebendowskiego dla rozwoju miasta’’ , które odbyły się 27 marca 201 4r. w Szkole Podstawowej nr 9.

W konkursie wzięli udział przedstawiciele ostrowskich szkol podstawowych. Nasze uczennice  odniosły spektakularny sukces! Wiktoria Niklas wywalczyła I miejsce, natomiast Alicja Sieradzka i Anna Śmigiel zajęły ex aequo II miejsce. Dziewczęta w nagrodę otrzymały dyplomy i nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy!