Dnia 6 maja 2014 r. w LO Sióstr Salezjanek  został rozstrzygnięty konkurs online dla uczniów i mieszkańców pt. ,,Ostrów Wielkopolski- moje miasto wczoraj i dziś''. Głównym celem konkursu było uczczenie 300 lat relokacji Ostrowa Wielkopolskiego.Od 1 do 30 kwietnia 2014 r. codziennie w dni robocze na stronie internetowej Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Salezjanek pojawiały sie dwa pytania dotyczące historii i dnia dzisiejszego naszego miasta. Odpowiedzi na ,,pytania dnia'' należało przesyłać na adres mailowy szkoły. Agnieszka Miętkiewicz- uczennica klasy V b  dwukrotnie została zwyciężczynią dnia i w nagrodę otrzymała upominki.

Agnieszka udzieliła odpowiedzi na wszystkie konkursowe pytania i w dniu dzisiejszym na podsumowaniu konkursu uplasowała się na III miejscu wśród wszystkich uczestników- uczniów zarówno szkoł podstawowych,  jak i gimnazjów oraz liceów. Wszyscy uczestnicy dziesiejszej uroczystości wysłuchali ciekawego wykładu pana Leona Chmieliny- pasjonata historii Ostrowa, kolekcjonera zabytkowych ostrowskich rowerów i widokówek.  Agnieszce serdecznie gratulujemy !