5 maja 2014 r. uczniowie klasy IV a wraz z opiekunami wybrali się na jednodniową wycieczkę do Torunia. Przygodę rozpoczęli od wizyty w Muzeum Piernika. Przenieśli się tam do XVI – wiecznej piernikarni, gdzie po krótkim terminowaniu u mistrza piernikarskiego nabyli uprawnień piernikarskich, zdobytych przy własnoręcznym wyrobie pierników wg receptury sprzed pięciuset lat. Następnie odbyli spacer uliczkami jednego z najpiękniejszych miast w Polsce. Niezwykle miły przewodnik pokazał Rynek Starego Miasta, pomnik Mikołaja Kopernika, Krzywą Wieżę, typowo gotyckie budowle, dom słynnego astronoma i opowiedział ciekawe legendy.

Kolejnym punktem programu był seans „Osiem planet?” w toruńskim Planetarium. Bohaterami tego pokazu dydaktycznego były planety Układu Słonecznego. Idąc do autokaru bulwarem spacerowym nad brzegiem Wisły, młodzi turyści widzieli ruiny zamku krzyżackiego i fragmenty murów obronnych. Na koniec pojechali do Inowrocławia, gdzie znajdują się tężnie solankowe. Zachwycają one swoją konstrukcją i dobroczynnym wpływem na zdrowie.

Uczniowie wrócili do domów pełni wrażeń. Był to udany dzień spędzony w gronie koleżanek i kolegów.