W sobotę 10 maja br., w pierwszy dzień majOSTaszków, o godz. 12.00 rozpoczęło się przed  ostrowskim ratuszem  widowisko słowno--muzyczne „Ostrów w baśni i legendzie” prezentujące podania związane z powstaniem naszego miasta, herbu i dzielnic. Wzięli w nim udział m. in. uczniowie naszej szkoły, którzy wcześniej wielokrotnie ćwiczyli swoje wystąpienie przy dźwiękach „Tańca Aidy”. W ramach realizowanego przez miejskie podstawówki i gimnazja projektu wystawiliśmy  przedstawienie wg baśni „Jak diabeł Ostrych na Zacharzewie żony szukał”.

W role wcielili się uczniowie klasy V b: Magdalena Jakubczyk (panna), Kornelia Mroczek (starzec), Adrian Kowalewski (tytułowy Ostrych). Wszyscy w strojach z epoki, z pełną charakteryzacją i bogactwem rekwizytów, przy dźwiękach muzyki Giuseppe Verdiego, z dużą siłą wyrazu oddali charaktery granych postaci.
Spektakl przeniósł widzów w odległy świat ostrowskiego Zacharzewa i spotkał się z dużym aplauzem widowni.