15 maja 2014 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym pod honorowym patronatem Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego Jarosława Urbaniaka. Współorganizatorami turnieju byli: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu.

W konkursie brało udział 7 drużyn (28 uczniów) ze Szkoły Podstawowej w Wysocku Małym, Radłowie, Ołoboku, Sośniach, Gostyczynie, Tarchałach Wielkich oraz Szkoły Podstawowej nr 6 w Ostrowie Wielkopolskim. Gimnazja reprezentowało 18 uczniów z Sobótki, Przygodzic, Raszkowa, Sieroszewic, Wierzbna oraz z Gimnazjum nr 4 z Ostrowa Wielkopolskiego.

Sędzią głównym turnieju oraz autorem pytań był Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji podinspektor Witold Kolenda, a pomagali mu starszy aspirant Artur Kurczaba oraz młodszy aspirant Arkadiusz Bartoszek.

Uczestnicy turnieju rozwiązywali testy dotyczące znajomości przepisów ruchu drogowego, poruszania się po skrzyżowaniach oraz  wykonywali zadania praktyczne, tj. jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego i torze sprawnościowym. Ponadto cała drużyna musiała wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Klasyfikacja końcowa szkół gimnazjalnych:

1.    miejsce - Gimnazjum nr 4

2.    miejsce - Gimnazjum w Przygodzicach

3.    miejsce - Gimnazjum w Wierzbnie

4.    miejsce - Gimnazjum w Sieroszewicach

5.    miejsce - Gimnazjum w Sobótce

6.    miejsce - Gimnazjum w Raszkowie

Klasyfikacja indywidualna szkół gimnazjalnych:

1.    miejsce - Tomasz Rasiak - Gimnazjum w Przygodzicach

2.    miejsce - Albert Połomski - Gimnazjum nr 4

3.    miejsce - Jakub Wieczorek - Gimnazjum nr 4

Najlepsza zawodniczka:Magdalena Pluta - Gimnazjum w Raszkowie

Klasyfikacja końcowa szkół podstawowych:

1.    miejsce - Szkoła Podstawowa w Radłowie

2.    miejsce - Szkoła Podstawowa w Tarchałach Wielkich

3.    miejsce - Szkoła Podstawowa nr 6 w Ostrowie Wielkopolskim

4.    miejsce - Szkoła Podstawowa w Wysocku Małym

5.    miejsce - Szkoła Podstawowa w Ołoboku

6.    miejsce - Szkoła Podstawowa w Sośniach

7.    miejsce - Szkoła Podstawowa w Gostyczynie

Klasyfikacja indywidualna szkół podstawowych:

1.    miejsce - Julia Michalak - Szkoła Podstawowa w Radłowie

2.    miejsce - Mateusz Rogaliński - Szkoła Podstawowa w Tarchałach Wielkich

3.    miejsce - Tomasz Krata - Szkoła Podstawowa w Radłowie

Najlepsza zawodniczka: Julia Michalak - Szkoła Podstawowa w Radłowie

Do eliminacji wojewódzkich zakwalifikowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Radłowie oraz z Gimnazjum nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim.

Zdobywcy czołowych miejsc z rąk zaproszonych gości: Zastępcy Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego pana Roberta Orzechowskiego, Naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego pana Rafała Lucińskiego,  Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Kaliszu pana Aleksandra Ziobro i komendanta Straży Miejskiej pana Grzegorza Szyszki otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale oraz nagrody, a drużyny puchary i drobne upominki.

Nagrody ufundowali: Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim, Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim,  Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu i PZU Życie. Poczęstunek zapewniła Piekarnia Janicki.