W środę 21 maja br. o godz. 13.30 odbyło się w holu I piętra naszej szkoły podsumowanie projektu adresowanego do uczniów klas IV-VI Majowy Festiwal Książki. Komisja w składzie: Maria Kaźmierowska, Dominika Klimczak-Wiercioch, Wojciech Lesiczka oceniła uczniowskie wystąpienia i postanowiła nagrodzić:

- w kategorii adaptacja utworu - przygotowaną przez uczennice klasy VI b inscenizację powieści Astrid Lindgren Detektyw Blomkvist – nagrody otrzymały: Julia Janicka, Karolina Nadobna, Sylwia Poprawa, Amanda Witoń; - w kategorii prezentacja multimedialna – wystąpienia uczennic klasy IV b: I m. – Weronika Grzesiak, Dominika Karwik, Julia Sienkiewicz, II m. – Hanna Foltyniewicz, Adrianna Mioduszewska, Julia Woźny, III m. – Aleksandra Hanc, Antonina Szyszko. Wszystkie uczestniczki projektu otrzymały pamiątkowe dyplomy, a laureatki nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Podsumowanie projektu stało się okazją do zaprezentowania zainteresowań czytelniczych uczniów klas IV-VI oraz uczczenia Światowego Dnia Różnorodności Kulturowej - w Trosce o Dialog i Rozwój.