W mijającym roku szkolnym przystąpiliśmy do realizacji projektu Internetowy Teatr dla Szkół. Pomysłodawcą zadania jest Telewizja Polska, która jako cel nadrzędny uznała  rozbudzanie apetytów młodych widzów i ich wychowywanie. Formuła ta idealnie wpisuje się w zapisy Nowej Podstawy Programowej Kształcenia Ogólnego, wg której każdy nauczyciel powinien poświęcić dużo uwagi edukacji  medialnej, czyli wychowaniu uczniów do właściwego odbioru i wykorzystania mediów.

Najpierw uczniowie klas II obejrzeli przedstawienie lubelskiego Teatru im. H.Ch. Andersena pt. Tymoteusz wśród ptaków. Ku ich zdziwieniu bohater tytułowy postanowił wysiedzieć podrzucone przez kukułkę jajko, co stało się podstawą do przeprowadzenia ciekawych zajęć wychowawczych.
Następnie trzecioklasiści spotkali się z nowatorską wersją Szelmostw Lisa Witalisa przedstawioną przez zespół Teatru Polskiego
w Bydgoszczy. Dzieci razem z tytułowym  lisem  jako liderem zespołu  rockowego odbyły podróż pełną przygód.
W kolejnej adaptacji  pt. Malutka Czarownica Teatr Groteska w Krakowie do świata magicznych zaklęć zaprosił uczniów klas IV, zwracając ich uwagę na znaczenie przyjaźni, wytrwałości i umiejętności przeciwstawiania się złu.
Ostatni w tym roku spektakl obejrzeli  szóstoklasiści, była to adaptacja powieści E.E. Schmitta Oskar i Pani Róża. Tym razem Teatr Pinokio w Łodzi opowiadał o przemijaniu, o tym, co w życiu najważniejsze, głosił pochwałę życia, nie zapominając o nieodłącznej śmierci.
Tegoroczna współpraca pomiędzy  koordynatorem oddziału TVP w Poznaniu a naszą szkołą sprawiła, że teatr dostępny w szkole stał się niezapomnianą lekcją kultury i stanowił dobre uzupełnienie wyjazdów do teatru żywego planu.
Warto przypomnieć, że Teatr Muzyczny w Poznaniu odwiedziła w tym roku klasa IV a, natomiast klasy V uczestniczyły w adaptacji lektury W pustyni i w puszczy w wykonaniu Teatru Współczesnego w Krakowie na deskach rodzimego OCK.