Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w tym trudnym okresie życia. 25 maja 2014 r. odbyły się uroczystości związane z „Niedzielą żonkilową”. W tym dniu uczennice klasy I a – Weronika Świątek, Paulina Łagoda i Julia Stodziesz wzięły udział w konkursie „Żonkile niosą nadzieje” pod patronatem Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego, Starosty Ostrowskiego oraz ks. Proboszcza Parafii Św. Antoniego.

Wszyscy uczestnicy uroczystości zebrali się na Rynku, a następnie pięknie przebrane dzieci „żonkile” przemaszerowały do Domu Katechetycznego przy Kościele św. Antoniego. Tam, podczas koncertu zorganizowanego z okazji „Niedzieli żonkilowej”, nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniej wykonany strój żonkila.
Pierwsze miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Wiktoria Świątek z klasy I a, pozostałe dziewczynki wyróżniły się również pomysłowymi strojami.
Gratulujemy wspaniałego pomysłu i inwencji twórczej!