18 czerwca 2014r. w naszej szkole odbyło się w klasach pierwszych głośne czytanie dzieciom ulubionych książek przez nauczyciela, rodzica i ucznia w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Akcja ta poprzedzona była zajęciami o tematyce czytelniczej. Uczniowie z poszczególnych klas wybrali lekturę do wspólnego czytania ze „Złotej listy książek” opracowanej przez fundację ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom. W dzień poprzedzający poranek wszyscy uczniowie zaprezentowali swoje ulubione książki tworząc kącik pod nazwą „Czytanie mądra rzecz”. Po przeprowadzonej akcji dzieci wykonały ilustracje oraz plakaty zachęcające do czytania książek. Odwiedzili również Filię Miejskiej Biblioteki Publicznej mieszczącą się w naszej szkole, uczestnicząc w pogadance przeprowadzonej przez panią bibliotekarkę. Podsumowaniem tych zajęć było wybranie przez uczniów klas pierwszych dziesięciu ulubionych książek. Poranek z książką przyczynił się do rozbudzenia i pogłębienia zainteresowania uczniów książką i biblioteką.