26 czerwca br. uczniowie kl. IV a wraz z wychowawczynią i p. D. Klimczak – Wiercioch, nauczycielką plastyki odwiedzili instytucje kulturalne Ostrowa. W Ostrowskim Centrum Kultury była prezentowana wystawa „Voyage” w ramach „3. Festiwalu Filmowego im. Krzysztofa Komedy”. Autorem obrazów jest Jan Kanty Pawluśkiewicz – znakomity kompozytor muzyki teatralnej, filmowej i kabaretowej. Uczniów szczególnie zachwyciła technika – artysta swoje prace maluje hinduskimi żelami rysunkowymi, co stanowi technologiczną nowinkę wśród malarskich materiałów. Natomiast w Galerii Sztuki Współczesnej czwartoklasiści obejrzeli wystawę „Zwierzęta, kobiety oraz metafizyczne krajobrazy”. Na koniec wycieczki na uczniów czekała słodka niespodzianka. Wszyscy byli zgodni, że pyszne lody to wspaniała nagroda po wyczerpującym roku nauki.