W sobotę 13 września 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 9 odbyło się podsumowanie projektu realizowanego przez stowarzyszenie ,,Ludzie dla ludzi'' pod hasłem ,,Rajdy- wypoczynek, edukacja, profilaktyka zdrowia''. W spotkaniu wzięły udział absolwentki naszej szkoły-obecnie uczennice gimnazjum: Wiktoria Niklas, Anna Śmigiel i Alicja Sieradzka oraz ich opiekun Roman Paszkowiak. W ubiegłym roku szkolnym dziewczęta zajęły czołowe miejsca w Międzyszkolnym Konkursie Historycznym ,,XVIII- wieczny Ostrów'', zdobywając jedno I i dwa II miejsca.

Jedną z sobotnich atrakcji przygotowanych przez organizatorów był przejazd kolejką do Przygodzic i zwiedzanie Chaty Regionalnej. O historii Przygodzic, Ostrowa i regionu oraz związanych z nimi postawciach ciekawie opowiadał historyk i regionalista Edmund Radziszewski. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. To była interesująca lekcja histori.