W środę 17 września w 75. rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę przy Rondzie Sybiraków odbyła się uroczystość upamiętniająca pomordowanych na Wschodzie. Zgromadziły się tam poczty sztandarowe, delegacje kombatantów, młodzież szkolna, parlamentarzyści i przedstawiciele władz samorządowych. Za wszystkich poległych modlił się ks. Alfred Mąka, a prezes Związku Sybiraków w Ostrowie- Tadeusz Fudała- przedstawił swoje wspomnienia z zesłania na Syberię. Druga część uroczystości odbyła się w Zespole Szkól Ekonomicznych, gdzie młodzież zaprezentowała poruszający program artystyczny.

Naszą szkołę podczas uroczystości miejskich reprezentował poczet sztandarowy w składzie: chorąży- Adrian Kowalewski, asysta- Zofia Pietrzykowska, Julia Szymczak.