3 października 2014 r. oficjalnie oddano do użytku halę sportową w Szkole Podstawowej nr 11 im. Mirosława Ferića. Mottem uroczystości były słowa wypowiedziane przez Jana Pawła II: „Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, który zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistniać”.

W tej wyjątkowej chwili uczestniczyli zacni goście, którzy odpowiedzieli na zaproszenie Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego Pana Jarosława Urbaniaka oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 11 Pani Małgorzaty Lubojańskiej. Wśród nich znaleźli się: Radni Sejmiku Województwa Wielkopolskiego: Pan Rafał Żelanowski i Pan Seweryn Kaczmarek, Starosta Ostrowski Pan Paweł Rajski, Radni Miejscy z Przewodniczącym Rady Miejskiej Panem Jarosławem Lisieckim, Goście specjalni – Kevin Lee i James Morton – przedstawiciele Szkoły Hornchurch w Anglii, Prezes Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego Pan Marek Koliński, Proboszcz Parafii pw. Najświętszego Zbawiciela Ks. Kanonik Bogusław Lamenta, przedstawiciele Zarządu Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 11: Pan Tomasz Ogórek, Pan Łukasz Garczarek i Pani Brygida Mioduszewska, Kierownik Budowy Pan Jan Popławski, Mistrz Budowlany Pan Lech Biernacki, Inspektor Nadzoru Inwestorskiego Pan Aleksander Klupś, Inspektor Nadzoru Elektrycznego Pan Marian Widyński, Zastępcy Prezydenta Miasta: Pani Marlena Maląg i Pan Stanisław Krakowski, Naczelnik Wydziału inwestycji i Rozwoju Pani Barbara Spiżak – Marek, Dyrektorzy ostrowskich szkół podstawowych i gimnazjów, przedstawiciele mediów oraz społeczność Szkoły Podstawowej nr 11.

Po krótkim przedstawieniu informacji o inwestycji miejskiej nastąpił moment otwarcia hali sportowej poprzez symboliczne przecięcie wstęgi, którego dokonali: Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Pan Jarosław Urbaniak, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Jarosław Lisiecki, Radni Sejmiku Województwa: Pan Rafał Żelanowski i Pan Seweryn Kaczmarek, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 Pani Małgorzata Lubojańska i przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Adrian Kowalewski.

Następnie głos zabrała Pani Małgorzata Lubojańska, która w imieniu całej społeczności szkolnej podziękowała władzom miasta za ten piękny, nowoczesny obiekt sportowy. Po przemówieniu Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego Pana Jarosława Urbaniaka nastąpił moment poświęcenia obiektu. Tego aktu dokonał ksiądz kanonik Bogusław Lamenta.

Po części oficjalnej uczniowie ostrowskiej „Jedenastki” zaprezentowali program artystyczny ukazujący różne dyscypliny sportowe rozwijane w szkole i sekcjach sportowych oraz tanecznych znajdujących się na terenie miasta.

Uroczystości towarzyszyły okolicznościowe wystawy: „Tak powstał nowoczesny obiekt sportowy w Szkole Podstawowej nr 11” oraz wystawa, niesamowitych zdjęć statków powietrznych, użyczonych nam bezinteresownie przez fotografa, pasjonata lotnictwa pana Tomasza Bartkowiaka z Jarocina. Wszyscy goście otrzymali również wydanie specjalne gazety szkolnej „Ox”.

Pełnowymiarowa hala sportowa ma 1560 metry kwadratowe powierzchni użytkowej, w tym powierzchnia hali to 1170,68 m2. Jest przeznaczona do gry w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę i tenisa.