3 października 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 11 odbyła się uroczystość włączenia uczniów klasy pierwszej do społeczności szkolnej.  78 dzieci złożyło przyrzeczenie na sztandar oraz zostało pasowanych przez Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego Pana Jarosława Urbaniaka na pełnoprawnych uczniów szkoły. Był to szczególny czas dla najmłodszych ze względu na niezwykły charakter imprezy, która miała miejsce w nowej hali sportowej. Spotkanie uświetnili wyjątkowi goście, którzy stali się świadkami  uroczystości.

Byli nimi: Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Pan Jarosław Urbaniak, Radni Miejscy: Pani Beata Klimek i Pan Alojzy Motylewski, przedstawiciele szkoły partnerskiej w Anglii - Kevin Lee i James Morton, Prezes Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego Pan Marek Koliński, przedstawiciel Zarządu Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 11 Pan Tomasz Ogórek oraz Rodzice pierwszoklasistów. Dzieci oraz zaproszeni goście mieli także okazję podziwiać wesołą miniaturę sceniczną na podstawie „Akademii Pana Kleksa”, przygotowaną pod kierunkiem pani Marzeny Machały.

Impreza była spotkaniem szacunku wobec obrzędowości i tradycji oraz nowoczesności i zdrowego stylu życia.