Otwarcie nowoczesnej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 11 zbiegło się z obchodami 30 – lecia nadania szkole imienia i prawa posiadania sztandaru. W sobotę, 4 października w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela odbyła się uroczysta msza św. Następnie złożono wiązanki kwiatów na grobie matki patrona, Zofii Ferić.

W uroczystości wzięli udział: Radni Miejscy: Pan Andrzej Kornaszewski, Pan Zygmunt Malik i Pan Alojzy Motylewski, była dyrektor szkoły Pani Janina Woźniak, przedstawiciele Zarządu Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 11: Pan Tomasz Ogórek, Pan Łukasz Garczarek i Pani Brygida Mioduszewska, Przewodniczący ds. Młodzieżowych Zarządu Okręgu PZF w Kaliszu Pan Marian Szczygieł, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Koła nr 2 PZF w Ostrowie Wielkopolskim Pan Marian Nowak, Pani Maria Cichocka, Hm Józefa Szlachta, Pani Anna Plewa – Śróda z Regionalnego Działu Filatelistyki i Handlu, Naczelnik Urzędu  Pocztowego  nr 1 w Ostrowie  Wielkopolskim Pani Judyta Gulińska, Goście specjalni – Kevin Lee i James Morton – przedstawiciele szkoły w Anglii, Rodzice uczniów oraz społeczność Szkoły Podstawowej nr 11.

Była to okazja do prezentacji ostrowskiej Jedenastki i szkoły partnerskiej w Anglii – RJ Mitchell Primary School, która mieści się w Hornchurch. Podczas akademii wręczono także Odznaki Polskiego Towarzystwa Filatelistycznego.

Dodatkową atrakcją był przelot samolotu nad szkołą, zawody balonów na ogrzane powietrze oraz  prezentacja filmu z widokiem szkoły oraz nowej hali z lotu ptaka przygotowana z pomocą drona przez firmę DRONETRIP. Obchodom rocznicowym towarzyszyła wystawa szybowca z Aeroklubu Ostrowskiego, wystawa zdjęć samolotów w przestrzeni powietrznej z prywatnych zbiorów pana Tomasza Bartkowiaka z Jarocina, wystawa „Tak powstał nowoczesny obiekt sportowy przy Szkole Podstawowej nr 11” oraz prezentacja osiągnięć szkoły z ostatnich 5 lat.

Goście zwiedzili także Salę Tradycji, gdzie obejrzeli pamiątki ukazujące najistotniejsze fakty z życia patrona oraz kolekcję modeli samolotów wojskowych przekazanych przez pasjonata lotnictwa, Pana Jerzego Cichockiego. Uczniowie mieli możliwość spełnienia swoich marzeń o lataniu za pomocą symulatora lotu, który prezentowali uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim. Na stoisku Poczty Polskiej można było zakupić kartkę beznominałową i znaczek zaprojektowany specjalnie na tę okazję przez Pana Mariana Nowaka, ostrowskiego filatelistę. Uczniowie wzięli udział w turnieju gier i zabaw. Wszyscy goście otrzymali również wydanie specjalne gazety szkolnej „Ox”. Była to okazja do świętowania i wspólnej zabawy.