W sobotę 18 października 2014 roku poczet sztandarowy  naszej szkoły w składzie: chorąży- Mikołaj Czaplicki  oraz asysta: Kinga Spaleniak i Milena Dymek wziął udział w  uroczystej mszy św. w Konkatedrze w związku z obchodami 30. rocznicy męczeńskiej śmierci  błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. 19 października 1984 roku  kapelan „Solidarności” został uprowadzony przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa i bestialsko zamordowany.

Ksiądz Jerzy Popiełuszko był inspiracją dla robotników, wspierał „Solidarność”, dawał przykład i nadzieję w szarej rzeczywistości stanu wojennego. Wygłaszane przez niego kazania podczas mszy za Ojczyznę w warszawskim kościele św. Stanisława Kostki ściągały tłumy i były zastrzykiem nadziei i wiary.

Po mszy św. przedstawiciele NSZZ „Solidarność” Południowej Wielkopolski, władze samorządowe i przedstawiciele ostrowskich szkół złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze pod tablicą upamiętniającą postać księdza Jerzego Popiełuszki.