Edukacja na rzecz praw dziecka to proces mający na celu stworzenie warunków sprzyjających ich poszanowania. 20 listopada po raz pierwszy w Polsce obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Ustanowienie takie dnia miało na celu uświadomienie dzieciom, iż mają swoje prawa i powinny wiedzieć jak z nich korzystać a dorosłym przypomni, że mają tych praw zawsze przestrzegać. Przedstawiciele Małego Samorządu Uczniowskiego zaprezentowali kolegom i koleżankom przygotowaną przez Szymona Maciejewskiego prezentację multimedialną, następnie dzieci obejrzały krótki film edukacyjny przypominający o ich prawach.

Korytarz szkolny ozdobiły przygotowane przez uczniów z klas III plakaty nawiązujące do 25. rocznicy uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych Konwencji o Prawach Dziecka. Na zakończenie tego wyjątkowego dnia odbył się marsz dookoła szkoły, podczas którego dzieci niosły przygotowane przez siebie transparenty informujące społeczność lokalną o szczególnym dniu.