W piątek,  9 stycznia 2015 roku odbyły się w naszej szkole kolejne warsztaty adaptacyjne dla przedszkolaków. Na spotkanie pod hasłem „Baśniowy komputer, zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej” przyszło  siedemnaścioro dzieci. Zajęcia trwające 90 minut poprowadziły nauczycielki szkoły (p. B. Pacyna i p. J. Uciechowska). W pierwszej części maluchy miały okazję wczuć się w rolę widzów,  obejrzały bajkę pt.„Czerwony Kapturek”. Po seansie swoje spostrzeżenia przelały na papier.  Uzupełniały karty pracy,  wykorzystując różnorodne techniki plastyczne i techniczne. Następny punkt programu pozwolił ujawnić zdolności muzyczne uczestników. Wszystkie dzieci naśladowały ruchy bohaterów bajek, posługując się przy tym instrumentami muzycznymi. Na zakończenie przeszliśmy na hol, aby wykonać „małą gimnastykę” z wykorzystaniem piłek.

Uwieńczeniem spotkania była wspólna fotografia. Każdy uczestnik otrzymał na pamiątkę wykonane przez siebie karty pracy z postacią Czerwonego Kapturka i słodki upominek. Zajęcia przebiegły w bardzo przyjaznej i sympatycznej atmosferze. Dzieci wykazały się  pomysłowością  i innwencją twórczą.

Na kolejne warsztaty serdecznie zapraszamy 23 stycznia.