W czwartek 15 stycznia br. o godz. 13.00 odbył się w naszej szkole etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Nasza placówka  po raz siódmy z kolei została poproszona o współpracę przez Kuratorium Oświaty  w Poznaniu.
W etapie rejonowym wzięło udział 116 uczestników  z czterech powiatów: kępińskiego, krotoszyńskiego, ostrowskiego
i ostrzeszowskiego. Łącznie gościliśmy 189 osób, w tym 63 opiekunów. Zgromadzonych uroczyście powitała dyrektor szkoły Pani Małgorzata Lubojańska.

Komisja w składzie: Katarzyna Glapa – przewodnicząca, Członkowie: Małgorzata Szczepaniak,  Anna Kasprzak – Idziorek, Ewa Wasielewska, Emilia Wojtasiak sprawdziła prace uczniów i zgodnie z regulaminem wyłoniła 2­­5 uczestników etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 7 lutego 2015 roku.  Zadaniem laureatów etapu rejonowego było uzyskanie co najmniej 32 punktów na 40 możliwych. Tematyka tegorocznego testu nawiązywała do lektur konkursowych, a jego myślą przewodnią było hasło „Świat, ludzie, zwierzęta”.
Z naszej szkoły w etapie rejonowym wzięły udział dwie uczennice: Hanna Foltyniewicz z kl. V b i Agnieszka Miętkiewicz z kl. VI b.

Wszystkim uczniom Komisja składa słowa uznania za  udział w etapie rejonowym, a zakwalifikowanym do etapu wojewódzkiego życzenia zdobycia tytułu laureata, a tym samym zwolnienia z części Sprawdzianu 2015, co jest równoznaczne z uzyskaniem maksymalnej liczby punktów czyli stuprocentowego wyniku na Zaświadczeniu OKE. Wszystkim uczestnikom etapu rejonowego Komisja życzy dalszych sukcesów w zmaganiach z językiem polskim nie tylko podczas konkursów, ale  i w codziennym posługiwaniu się naszym językiem ojczystym.