W piątek 23 stycznia 2015 roku władze miasta, kombatanci, przedstawiciele policji, straży pożarnej, mieszkańcy oraz uczniowie ostrowskich szkół wzięli udział w obchodach Święta Wyzwolenia Ostrowa. Po sześcioletniej okupacji 70 lat temu Ostrów właśnie tego dnia- 23 stycznia 1945 roku-  odzyskał wolność. Przy tablicach umieszczonych na Ratuszu, które upamiętniają udział żołnierzy Armii Krajowej oraz społeczeństwa miasta w wyzwoleniu Ostrowa, złożono wiązanki kwiatów. Podczas uroczystości głos zabrała Prezydent Miasta Beata Klimek, która opowiedziała o latach niemieckiej okupacji miasta i zwróciła uwagę  na doniosły fakt wyzwolenia Polaków spod jarzma hitlerowców. Na zakończenie odśpiewano „Rotę” i wysłuchano pieśni marszowych. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: chorąży- Adrian Kowalewski i asysta- Milena Dymek i Zofia Pietrzykowska.