W piątek, 23 stycznia 2015 r. odbyły się kolejne warsztaty adaptacyjne dla przedszkolaków – przyszłorocznych pierwszoklasistów. Tematem przewodnim zajęć był karnawał. Warsztaty prowadziły: p. Arleta Doktór i p. Anna Kaźmierczak. Najpierw dzieci wysłuchały bajkę pt. „Jak małej myszce udało się uczestniczyć w zabawie karnawałowej”. Później omówiono treść bajki oraz zwyczaje karnawałowe. Jak na karnawał przystało, były też tańce, oczywiście we wspaniałych, własnoręcznie wykonanych maskach.

Na specjalnie przygotowanych kartach pracy uczestnicy warsztatów szukali brakujących elementów balowych strojów przebierańców i kolorowały wybraną postać. Niestety, tegoroczna zima skąpi nam śniegu, na szczęście na warsztatach go nie brakowało. Dzieci miały okazję stoczyć bitwę na śnieżki wykonane z gazety.

Na zakończenie odbył się pokazowy taniec karnawałowy dla rodziców. Dzieci wyszły z zajęć radosne i zdziwione, że czas tak szybko minął. Z wielką ochotą zapisywały się na warsztaty, które odbędą się za dwa tygodnie.

zdjęcia: Arleta Doktór