28 i 29 stycznia 2015 r. uczniowie klas czwartych i piątych obejrzeli spektakl „Błękitny ptak” w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Przedstawienie przeniosło młodych widzów w świat, w którym natura, pospolite przedmioty, pokarmy, światło, noc oraz czas ożywają i towarzyszą dwojgu rodzeństwa w fantastycznej podróży do źródeł szczęścia, by oswoić poczucie straty i przemijania po śmierci małego braciszka. To świat pełen dziecięcych nadziei i lęków.

Twórcy i realizatorzy sztuki teatralnej zadbali, aby muzyka kształtowała niezapomniany nastrój, a ciekawa scenografia pobudzała wyobraźnię widzów. Na uwagę zasługuje również fascynująca gra aktorów, która poruszała uczucia publiczności. „Błękitny ptak” to sztuka, która zapewne zachęci widza do myślenia, a może pozwoli inaczej spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość.

zdjęcia: Katarzyna Kaźmierowska