W bieżącym roku szkolnym przystąpiliśmy do realizacji programu profilaktycznego „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”, realizowanego we współpracy z Policją. Inicjatorem działań jest Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu we współpracy z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.

Uczniowie wszystkich klas I – III uczestniczyli w spotkaniach i pogadankach prowadzonych w dniach 26.01 – 30.01.2015 r. przez policjantów ostrowskiej komendy.

Program ma charakter długofalowy, wdrażany jest na terenie całego województwa wielkopolskiego i wpisuje się w podstawę programową kształcenia ogólnego w pierwszym etapie edukacyjnym.

Najważniejszym zadaniem stawianym przed realizatorami programu jest wyposażenie dzieci w umiejętności i nawyki rozpoznawania zagrożeń występujących w środowisku, które wynikają ze współżycia społecznego, a także ich przewidywania.

Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, prezentowali nienaganne zachowanie i duży zasób wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa.