6 lutego 2015 r. w Gimnazjum nr 4 odbyło się podsumowanie projektu „70. rocznica wyzwolenia Ostrowa Wielkopolskiego” realizowanego przez uczniów klas drugich tejże szkoły. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas szóstych ostrowskiej „Jedenastki”.  Na początku obejrzeli oni pokaz mody z czasów okupacji niemieckiej, następnie mieli okazję zobaczyć doświadczenia chemiczne pod hasłem „Chemia w służbie wojska”. Ponadto wzięli udział w zajęciach dotyczących udzielania pierwszej pomocy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się specjały kuchni wielkopolskiej. Uczestnicy mogli skosztować pysznej grochówki i poczęstować się kanapkami oraz domowymi wypiekami. Na zakończenie spotkania wysłuchali wykładów o polskim kinie wojennym oraz piosenek i dowcipów żołnierskich.

Szóstoklasiści mieli możliwość pogłębienia swej wiedzy historycznej na temat życia codziennego ludzi podczas okupacji.