3 marca gościliśmy w naszej szkole Krzysztofa Lijewskiego - ostrowianina, wychowanka Klubu Piłki Ręcznej Ostrovia, reprezentanta Polski, m. in. brązowego medalistę ostatnich Mistrzostw Świata w Katarze. Sport cieszy się wśród naszych uczniów dużym zainteresowaniem, ale szczególne osiągnięcia odnoszą nasi absolwenci w piłce ręcznej. Są zawodnikami klubów ekstraklasy i I ligi. Tym bardziej wtorkowe spotkanie okazało się niezwykle interesujące nie tylko dla młodych szczypiornistów z ostrowskiej „Jedenastki”.

Gości serdecznie powitała dyrektor szkoły Pani Małgorzata Lubojańska, która wyraziła radość, że odwiedził nas tak utytułowany sportowiec. Następnie Krzysztof Lijewski otrzymał z rąk Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek oraz Prezesa KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski Marka Śliwińskiego pamiątkowe tabliczki z gratulacjami i podziękowaniami za piękne emocje, chwile wzruszeń i radości dostarczanych w każdym meczu. Pani prezydent podkreślała, że Ostrów Wielkopolski jest dumny ze sportowców, którzy rozsławiają nasze miasto i kraj na arenie międzynarodowej.

Słowa uznania otrzymał również jego ojciec, Eugeniusz Lijewski.

Wśród wyróżnionych znalazła się także drużyna prowadzona przez Pawła Ruska i Rafała Stempniaka, która w Mistrzostwach Polski Juniorów zajęła 5. miejsce.

Gratką dla fanów szczypiorniaka okazał się mecz pokazowy rozegrany pomiędzy drużyną Szkoły Podstawowej nr 9 i Szkoły Podstawowej nr 11, podczas którego młodzi zawodnicy zaprezentowali swoje umiejętności.

Na zakończenie był czas na autografy i wspólne zdjęcia. Młodzi dziennikarze gazety szkolnej „Ox” mieli okazję przeprowadzić wywiad i obejrzeć z bliska brązowy medal Mistrzostw Świata.