20 kwietnia 2015 r. w Sali Kolumnowej ostrowskiego ratusza odbyła się konferencja prasowa inaugurująca kampanię promocyjną miasta „Tu mieszkał”. Bohaterem tegorocznej edycji jest patron naszej szkoły Mirosław Ferić – lotnik słynnego Dywizjonu 303, bohater Bitwy o Anglię. W tym roku przypada 100. rocznica urodzin tego wybitnego ostrowianina. Jego wizerunek niebawem pojawi się na „witaczach” wjazdowych do miasta.

W konferencji wzięli również udział uczniowie ostrowskiej Jedenastki, którzy przybliżyli uczestnikom spotkania sylwetkę patrona szkoły Mirosława Ferića. Niebywałą atrakcją było także spotkanie ekranowe z p. Philipem Ferić – Methuen, który miło wspominał wizytę w naszej szkole i mieście.

Następnie w Muzeum Miasta odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Dywizjon 303 – w stulecie urodzin Mirosława Ferića”, która potrwa do 18 maja. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia ekspozycji.

Zdjęcia: Katarzyna Kaźmierowska/Ewa Sikorska