24 kwietnia 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 11 odbyły się eliminacje powiatowe XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym pod honorowym patronatem Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek. Współorganizatorami byli: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu.

W turnieju wzięło udział 8 drużyn - 32 uczniów ze szkół podstawowych: Szkoły Podstawowej w Lamkach, Radłowie, Sośniach, Masanowie, Tarchałach Wielkich, Przygodzicach, Gostyczynie i Szkoły Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim oraz 7 drużyn - 21 uczniów ze szkół gimnazjalnych: Gimnazjum w Wierzbnie, Chynowie, Sośniach, Wielowsi, Korytach, Lewkowie oraz Gimnazjum nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim.

Gościem turnieju był Sekretarz Powiatu Ostrowskiego pan Mirosław Rychlik.

Nad prawidłowym przebiegiem rowerowych zmagań czuwali: Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji podinspektor Witold Kolenda, Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji aspirant Henryk Kucharski.

Podobnie jak w etapie miejskim uczestnicy rozwiązywali testy dotyczące znajomości przepisów ruchu drogowego, kolejności przejazdu przez skrzyżowanie oraz  wykonywali zadania praktyczne, tj. jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego i torze sprawnościowym. Ponadto cała drużyna musiała wykazać się umiejętnością udzielania  pomocy przedmedycznej.

Klasyfikacja zespołowa:

– szkoły podstawowe:

I m. – SP nr 11

II m. – SP w Lamkach

III m. – SP w Radłowie

– szkoły gimnazjalne:

I m. – Gimnazjum w Wierzbnie

II m. – Gimnazjum nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim

III m. – Gimnazjum w Chynowie

Klasyfikacja indywidualna:

–  szkoły podstawowe:

I m. – Tomasz Krata - SP w Radłowie

II m. – Grzegorz Cyba - SP w Lamkach

III m. – Norbert Warzecha - SP nr 11w Ostrowie Wielkopolskim

–  szkoły gimnazjalne:

I m. – Mateusz Koniarek - Gimnazjum w Wierzbnie

II m. – Wojciech Pacyna - Gimnazjum w Wierzbnie

III m. – Albert Połomski  - Gimnazjum nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim

Do eliminacji wojewódzkich zakwalifikowała się drużyna  Szkoły Podstawowej nr 11 i Gimnazjum w Wierzbnie.

Fundatorami nagród byli: Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu.

Poczęstunek dla opiekunów i uczestników zapewniła Piekarnia Janicki.

Zdjęcia: Katarzyna Kaźmierowska