W sobotę, 25 kwietnia 2015 r. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 11 odbyły się Halowe Zawody Modeli Szybowców Klasy F1N zorganizowane przez Stowarzyszenie ,,Razem dla Jedenastki” przy współpracy z Aeroklubem Ostrowskim i Szkołą Podstawową nr 11. Zawody były elementem projektu edukacyjnego pt. ,,100. rocznica urodzin Mirosława Ferića, ostrowianina, patrona Szkoły Podstawowej nr 11’’ dofinansowanego ze środków Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego.

Zawodników, rodziców i gości serdecznie powitała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 Małgorzata Lubojańska, która życzyła wszystkim dobrej zabawy, miłych wrażeń oraz zdrowej sportowej rywalizacji. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Przewodniczący Rady Osiedla nr 10 „Parcele Zacharzewskie” i radny miejski p. Alojzy Motylewski, radni miejscy: p. Wojciech Kornaszewski, p. Zygmunt Malik,  dyrektor Aeroklubu Ostrowskiego p. Tadeusz Malarczyk oraz opiekun modelarni przy SP1 i SP7 p. Ryszard Skowronek.

Młodzi modelarze przybyli z ostrowskich szkół podstawowych: Szkoły Podstawowej nr 1, 7, 11 oraz Szkoły Podstawowej w Lamkach, Lewkowie i Nabyszycach.

Ostrowską Jedenastkę reprezentowali: Martyna Giernalczyk, Aleksandra Hanc, Adrianna Mioduszewska, Martyna Maik, Antonina Szyszko, Dawid Karwik, Norbert Warzecha z kl. V b oraz Żaneta Cicharzewska,  Milena Dymek, Kinga Spaleniak i Julia Szymczak z kl. VI a pod opieką p. Romana Paszkowiaka i p. Ryszarda Leszkiewicza

Każdy z uczestników wykonał dziewięć lotów, przy czym do punktacji indywidualnej liczyły się trzy najlepsze.  Czas lotu liczono od momentu startu modelu z ręki do wylądowania. Zawody sędziowali modelarze seniorzy – p. Radosław Oleksy i p. Robert Fabiański.

I m. zdobyła Milena Dymek, II m. - Kinga Spaleniak i III m. – Adrianna Mioduszewska – uczennice Szkoły Podstawowej nr 11.

Pozostali nasi uczniowie zajęli również wysokie lokaty.

Wszyscy uczniowie biorący udział w zawodach otrzymali dyplomy oraz upominki, a dziesięciu najlepszych modelarzy - nagrody. Sobotnie przedpołudnie upłynęło w sympatycznej atmosferze pełnej sportowej rywalizacji.