Nasza szkoła przystąpiła do jubileuszowej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2015”. Koordynatorem ostrowskim jest Biuro ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim, a organizatorem Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu. Założeniem akcji są działania edukacyjno – profilaktyczne, które promują życie wolne od używek, przemocy i nudy.

Najważniejszymi hasłami kampanii są:

-  edukacja,

-  sport,

-  zdrowie,

-  rozwijanie pasji.

Realizacja założeń przedsięwzięcia umożliwi:

-  przeciwdziałanie niepożądanym zachowaniom ryzykownym (np. sięganie po papierosy, alkohol, inne środki psychoaktywne),

-  wspieranie rozwoju osobowości uczniów,

-  rozwijanie umiejętności nawiązywania współpracy z rówieśnikami,

-  motywowanie uczniów do działania.

Kampania opiera się na propozycji udziału w licznych konkursach skierowanych do młodszych i starszych dzieci, np. ulotkowym, plastyczno – literackim, fotograficznym itp.

Koordynatorami szkolnymi akcji są: pedagog szk. Grażyna Małuszek i nauczycielka nauczania zintegrowanego Anna Kaźmierczak.

{gallery]zzyciaszkoly/78_2014_2015{/gallery}

Zdjęcia: Katarzyna Kaźmierowska