W dniach 7-8 maja 2015 r. uczniowie klas szóstych pojechali na dwudniową wycieczkę do Jury Krakowsko-Częstochowskiej i do Krakowa. Podczas wyprawy zwiedzili ruiny zamku w Ogrodzieńcu i udali się do Ojcowskiego Parku Narodowego, gdzie zobaczyli Maczugę Herkulesa w Pieskowej Skale. Niezapomniane wrażenia związane były również z wędrówką po Jaskini Ciemnej oraz zwiedzaniem zamku w Ojcowie. Kolejnym punktem programu był pobyt w kopalni soli w Bochni, gdzie nie lada atrakcją był nocleg 250 m pod ziemią i spływ podziemną rzeką w drewnianych łodziach. Następnego dnia uczniowie odwiedzili dawną stolicę Polski – Kraków i zwiedzali: Wawel, Katedrę (groby królewskie, Dzwon Zygmunta), Rynek i Sukiennice, Kościół Mariacki i Collegium Maius.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wyjazdu i pełni wrażeń wrócili do Ostrowa.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii.

Zdjęcia: Roman Paszkowiak