We wtorek 12 maja 2015 roku w Zespole Szkół nr 2 w Pile odbył się Finał Wojewódzki XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Honorowy patronat nad turniejem objęli: Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek, Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak oraz Prezydent Piły Piotr Głowski. We finale wzięło udział 35 drużyn ze szkół podstawowych – laureatów etapów powiatowych. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Kornelia Mroczek- kl. VI b, Weronika Grzesiak- kl. V b, Bartosz Pabian- kl. V b i Norbert Warzecha- kl. V b pod opieką p. Romana Paszkowiaka.

Po uroczystym rozpoczęciu turnieju zawodnicy musieli rozwiązać testy z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz zmierzyć się z zadaniami praktycznymi na torze sprawnościowym. Następnym zadaniem była jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego, na którym zawodnicy musieli zaliczyć punkty kontrolne zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego. Końcowym zadaniem było udzielenie pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej.

Nasi uczniowie nie zajęli czołowych lokat, ale podczas zawodów wykazali się dużą wiedzą i sprawnością. Gratulujemy uczniom dojścia do Wojewódzkiego Finału Turnieju BRD!