14 maja 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 11 odbył się Międzyszkolny Konkurs Klas Trzecich „Jestem bezpieczny na drodze” pod honorowym patronatem Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek. Uczestników powitała Zastępca Dyrektora Szkoły pani Ewa Wulbach. Na otwarciu konkursu obecny był Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu pan Mariusz Nowak oraz Dyrektor Szkoły pani Małgorzata Lubojańska.

Do rywalizacji stanęli uczniowie z ostrowskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 1, 5, 6, 7, 9, 11, 13 i Szkoły Podstawowej Spółdzielni Oświatowej „Edukator”.

Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej – rozwiązywanie testów z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy oraz z części praktycznej, gdzie uczestnicy musieli pokonać tor sprawnościowy na rowerze oraz rozpoznać i sklasyfikować znaki drogowe rozmieszczone na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego. Konkurs został przeprowadzony pod kierunkiem komisji wyłonionej spośród losowo wybranych opiekunów. Nad prawidłowym przebiegiem konkursowych zmagań czuwała starsza posterunkowa Sandra Nowicka.

Trzecioklasiści wykazali się dużą wiedzą i wysoką sprawnością. Miejmy nadzieję, że w przyszłości będą świadomymi i bezpiecznymi uczestnikami ruchu drogowego.

Laureaci konkursu:

I miejsce drużyna z SP 5 w składzie: Iwo Sobczak, Oskar Grupa, Jakub Brzeski

II miejsce drużyna z SP 13 w składzie: Eryk Kędziorski, Mikołaj Linczewski, Wiktor Kryjom

III miejsce drużyna z SP 7 w składzie: Kacper Kasprzak, Karol Kasperek, Kacper Jezierski

Na zakończenie przedstawiciel Urzędu Miasta pan Artur Bartczak oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 pani Małgorzata Lubojańska wręczyli wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy, natomiast zwycięska drużyna otrzymała puchar, medale i nagrody ufundowane przez Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim.

Poczęstunek dla opiekunów i uczestników zapewniła Piekarnia Janicki.