W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej nr 11 realizowali projekty edukacyjne. Klasy pierwsze wzięły udział w projekcie „Od ziarenka do bochenka”, który był realizowany w maju. Mottem przewodnim działań były słowa św. Brata Alberta Chmielowskiego „Być dobrym jak chleb”. W trakcie zajęć edukacyjnych pierwszoklasiści poznali etapy powstawania pieczywa, przysłowia związane z chlebem, a także dowiedzieli się wiele na temat jego historii w polskiej tradycji. Głównym celem projektu było wzbudzenie szacunku do ciężkiej pracy ludzkiej, a także do chleba i każdego innego pokarmu.
Podsumowaniem zajęć był wyjazd do Edukacyjnego Parku Przygód „Górecznik”, gdzie uczniowie nie tylko poznali pracę piekarza, ale również mieli okazję samodzielnie wypiekać chleb.
Klasy drugie z kolei projekt „Od ziarna do chleba" realizowały w kwietniu. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną i opracowały etapy powstawania chleba. Na podstawie opowiadania „Żyto i chleb" zapoznały się z pracą rolnika w dawnych czasach. Korzystając z różnych źródeł, wyszukiwały przysłowia i powiedzenia związane z chlebem. Zajęcia uatrakcyjniły ćwiczenia dramowe. Odwiedziły również piekarnię "Jubilatka", gdzie poznały proces powstawania chleba oraz przeprowadziły wywiad z piekarzem. Wzięły także udział w konkursie „Okruchy chleba". Na zakończenie przygotowali kanapki z różnych rodzajów pieczywa i podczas wspólnej degustacji ocenili swoją pracę.
Klasy trzecie od marca do czerwca 2015 roku realizowały projekt „Spotkanie z Chopinem” poświęcony wybitnemu Polakowi, kompozytorowi. Trzecioklasiści brali już wcześniej udział w 52. i 53. Ogólnopolskim Rajdzie „Jesień Chopinowska”. Uczestnicy dwukrotnie pokonali trasę Sonaty h-mol i podziwiali rezerwat Wydymacz. Miejscem docelowym był przepiękny Pałac Radziwiłłów w Antoninie. Przy dźwiękach muzyki Chopina dzieci wykazały chęć bliższego poznania wspaniałego Polaka Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom uczniów, przeprowadzono wiele ciekawych zajęć. W trakcie realizacji projektu dzieci poznawały sylwetkę największego kompozytora Polski - Fryderyka Chopina, a przede wszystkim jego wybitną twórczość oraz związek artysty z naszym regionem.
Kolejnym punktem zajęć było wyszukanie informacji z różnych źródeł o Fryderyku Chopinie oraz wykonanie plakatów tematycznych.
Ostatnim etapem projektu był udział w koncercie zorganizowanym przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim.
Podsumowaniem tych działań będzie wspólna wystawa prac tematycznych, zdjęć oraz różnorodnych materiałów, które powstały w trakcie realizacji projektu.