W czwartek 18 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w V edycji Ostrowskiego Dnia Recyklingu, który odbył się na terenie Kompleksu Rekreacyjnego „Piaski – Szczygliczka”. Organizatorami byli Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski we współpracy z Zakładem Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” S.A. Imprezę rozpoczął niebanalny występ uczennic z Gimnazjum nr 3 w Ostrowie Wlkp., następnie odbyło się przedstawienie pt. „Pieski świat”, które przybliżyło uczniom istotę segregacji odpadów.

Wreszcie odbyło się rozstrzygnięcie akcji „Listy dla Ziemi”, której laureatami z naszej szkoły zostali:

- w kategorii kl. I – III:

I miejsce Wojciech Jakubczyk kl. IIIa

II miejsce Julia Szyja kl. IIc

III miejsce Szymon Maciejewski kl. IIIa

Wyróżnieni zostali: Oliwia Lesiewicz kl. IIIa oraz Aleksandra Jess kl. IIc

- w kategorii kl. IV – VI:

I miejsce Aleksandra Dura kl. IVa

II miejsce Anna Walczak kl. Va

III miejsce Magdalena Jakubczyk kl VIb

Wyróżnieni zostali: Joanna Rosik kl. IVa oraz Kinga Bizan kl. Va

W imprezie uczestniczyła również klasa Id wraz z wychowawcą oraz p. Małgorzatą Kowalską. Uczniowie chętnie brali udział w konkurencjach takich jak układanie puzzli, kalambury, nawlekanie nakrętek, a także konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. Wszyscy uczestnicy świetnie bawili się w tym dniu, pamiętając o byciu „eko”.

Zdjęcia: M. Kowalska