W piątek, 26 czerwca 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 11 odbyła się uroczystość pożegnania klas szóstych. O godz. 8.00. w Kościele p.w. Najświętszego Zbawiciela odbyła się msza św. w intencji szóstoklasistów, a o godz. 9.00 rozpoczęła się w hali sportowej uroczysta akademia. Uroczystość zaszczyciła swoją obecnością Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek oraz Przewodniczący Rady Osiedla nr 10 „Parcele Zacharzewskie” i radny miejski Alojzy Motylewski.

Pani prezydent podziękowała za pedagogiczny wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. Wyraziła słowa uznania za wdrożenie i realizację innowacji pedagogicznej – zajęcia szachowe dla dzieci „Szach i mat” oraz za inicjowanie i organizację międzyszkolnych konkursów, przedsięwzięć i wydarzeń edukacyjnych.

Uczniowie, którzy uzyskali wysoki wynik na Sprawdzianie 2015, odebrali z rąk pani prezydent listy gratulacyjne.

Następnie nastąpiło podniosłe przekazanie sztandaru nowemu pocztowi. Tradycją naszej szkoły jest wręczenie Tytułu Prymus Szkoły Podstawowej nr 11. W tym roku na to zaszczytne miano zasłużyła Agnieszka Miętkiewicz, uczennica kl. VI b.

Potem  dyrektor szkoły Małgorzata Lubojańska i wicedyrektor Ewa Wulbach wraz z wychowawcami wręczyły świadectwa ukończenia szkoły podstawowej 66 uczniom.

Dzieciom, którzy odbierali świadectwo z wyróżnieniem towarzyszyli rodzice, którzy odebrali z rąk dyrektora szkoły listy gratulacyjne. Podziękowania pani dyrektor skierowała również do rodziców, którzy szczególnie włączali się w pracę szkoły.

Dyrektor szkoły Małgorzata Lubojańska z wielką satysfakcją podziękowała nauczycielom, uczniom i ich rodzicom za wkład pracy i sukcesy.

Była to bardzo podniosła i wzruszająca uroczystość.