76 lat temu, 1 września 1939 roku, Polska została zaatakowana przez wojska niemieckie. Rozpoczęła się II wojna światowa. W rocznicę tych tragicznych wydarzeń delegacje organizacji kombatanckich, żołnierskich, władze miasta i powiatu, a także młodzież z ostrowskich szkół złożyli kwiaty i zapalili znicze w miejscach pamięci narodowej na terenie Ostrowa. W Kościele pod wezwaniem Najświętszego Zbawiciela została odprawiona msza święta w intencji poległych oraz pomordowanych podczas II wojny światowej. Po zakończeniu nabożeństwa na cmentarzu przy ulicy Bema przy pomniku poległych żołnierzy złożono wiązanki kwiatów.

W uroczystościach uczestniczył poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie: chorąży - Norbert Warzecha oraz asysta - Martyna Giernalczyk i Martyna Maik- uczniowie klasy VI b.

zdjęcia: Roman Paszkowiak