Minister Edukacji Narodowej ustanowiła rok szkolny 2015/2016 Rokiem Otwartej Szkoły. „Otwarta szkoła to taka, która nie zamyka się na kulturę, sztukę, sport, środowisko lokalne. Potrafi korzystać z tego, co ją otacza” – wyjaśniła szefowa MEN. Pani minister ustaliła też kierunki realizacji polityki oświatowej na nowy rok szkolny.

Priorytety w bieżącym roku to:

- wzmocnienie bezpieczeństwa dzieci,

- rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród uczniów,

- edukacja matematyczna  i przyrodnicza w kształceniu ogólnym.

1 września w naszej szkole naukę rozpoczęło 470 uczniów, w tym w klasach pierwszych 117 dzieci (sześcio i siedmiolatków).

Podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego pani dyrektor Małgorzata Lubojańska życzyła wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, aby spełniły się oczekiwania związane z nowym rokiem szkolnym. Szczególne słowa skierowała do pierwszoklasistów i ich rodziców, dla których ten dzień na długo pozostanie w pamięci. Życzyła, aby wędrówka po świecie wiedzy była najwspanialszą przygodą w ich życiu. Po uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych.