9 października 2009 roku był wyjątkowym dniem dla Pierwszaków, którzy złożyli Ślubowanie i zostali przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 11. Świadkami tej podniosłej uroczystości byli zaproszeni goście: Pan Andrzej Baraniak, Sekretarz Miasta Ostrowa Wlkp., Pan Paweł Rajski, Naczelnik Wydziału Oświaty, Pan Alojzy Motylewski, przewodniczący Rady Osiedla, Pan Krzysztof Ferič, bratanek naszego patrona Mirosława Feriča, wraz z rodziną, Rodzice Pierwszaków, Pani Dyrektor Małgorzata Lubojańska, pani wicedyrektor Ewa Wulbach, nauczyciele i uczniowie klas I- VI.

Uroczystość składała się z dwóch części: artystycznej i oficjalnej. Pierwsza część rozpoczęła się powitaniem zebranych gości i uczniów. W części artystycznej uczennice i uczniowie klas pierwszych zaprezentowali przygotowany program: wiersze i piosenki, w których opowiadali o początkach nowego etapu życia – bycia uczniem. W części tej również uczniowie klas starszych wspominali Patrona Szkoły Mirosława Feriča. Oglądając część artystyczną pierwszaki mogły poznać zainteresowania, zajęcia i marzenia naszego patrona.

Część oficjalna rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły. W trakcie uroczystości odśpiewano Hymn Szkoły. Delegacja klas złożyła wiązankę biało-czerwonych kwiatów pod popiersiem patrona szkoły. Następnie Pani dyrektor Małgorzata Lubojańska, Pani wicedyrektor Ewa Wulbach i Pan Krzysztof Ferič dokonali uroczystego pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej nr 11. Uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste Ślubowanie. Pan Andrzej Baraniak, Sekretarz Miasta wręczył dzieciom dyplomy oraz maskotkę miasta Ostrószko.

Po zakończeniu uroczystości rozpromienieni Pierwszacy udali się do klas, gdzie czekał na nich przygotowany przez rodziców poczęstunek.