18.09.2015 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 22. edycji Ogólnopolskiej Akcji ,,Sprzątanie Świata - Polska”. Tegoroczne hasło przewodnie brzmi „Wyprawa-poprawa". Celem akcji jest budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej społeczeństwa. Zbiorowe sprzątanie śmieci to wspólna lekcja poszanowania środowiska i interesująca metoda pracy wychowawczej. Uczestnikami akcji byli uczniowie z klas IV - VI wraz z nauczycielami.  Wszyscy zaopatrzeni w worki i rękawiczki ochronne ruszyli sprzątać odpady, aby poprawić estetykę naszego otoczenia i zadbać o czystość terenu szkoły i najbliższej okolicy.

Przedsięwzięcie co roku cieszy się w ostrowskiej Jedenastce dużym zainteresowaniem. Uczniowie, angażując się w akcję, pokazali, że zależy im na czystym, a tym samym przyjaznym środowisku.

Zdjęcia: Paweł Rusek