W piątek 2 października odbyły się w naszej szkole kolejne warsztaty adaptacyjne dla dzieci 5- i 6-letnich, pt. „Muzyką malowane”. Uczniowie ostrowskich przedszkoli brali udział w półtoragodzinnych zajęciach prowadzonych przez nauczycielki szkoły (p. K. Glapę i p. S. Krell). Celem spotkania było zaznajomienie dzieci ze szkołą. Przedszkolaki podjęły aktywność plastyczną inspirowaną muzyką klasyczną. Nie zabrakło wspaniałych pomysłów i kreatywności. Efektami swojej pracy pochwalili się swoim opiekunom.

Podczas warsztatów uczniowie przedszkola mieli okazję poznać budynek szkoły, w tym sale lekcyjne, wystawę samolotów i inne pomieszczenia, a także skorzystać z muzycznych i plastycznych zadań przy tablicy interaktywnej. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał dyplom i zdrowe jabłuszko. Spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej atmosferze, a jego cele zostały w pełni zrealizowane.