11 października 2015 r. uczniowie naszej szkoły włączyli się do ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew, która objęta jest patronatem Ministra Środowiska i Ministra Edukacji Narodowej. Miejskie Święto Drzewa odbyło się w Ostrowskim Parku 600 - lecia. Pierwszą sadzonkę drzewa posadziła Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Pani Beata Klimek. Uczniowie ostrowskich szkół także mieli możliwość posadzenia swojego drzewa. Szkole Podstawowej nr 11 przypadła sadzonka klonu. Każda ze szkół otrzymała sadzonki drzew, które posadzi na terenie swojej placówki. Taka akcja ma wiele korzyści nie tylko dla środowiska przyrodniczego, ale i lokalnej społeczności.

Dla wszystkich dzieci przewidziano również blok edukacyjny z licznymi atrakcjami. Był przejazd koleją turystyczną, konkursy i występy artystyczne.
Organizatorami tego przedsięwzięcia był Urząd Miejski, Nadleśnictwo Antonin i Szkoła Podstawowa nr 5.

Zdjęcia: Katarzyna Kaźmierowska