W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania organizowanego w dniach  10-18 października br. w całej Europie odbywały się warsztaty, spotkania, konferencje i inne wydarzenia związane z nauką programowania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Uczniowie  ostrowskiej Jedenastki wraz z uczniami i nauczycielami ze szkół podstawowych z terenu naszego miasta uczestniczyli w warsztatach z kodowania, które odbyły się  16 października w Gimnazjum nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim.

Uczniowie przekonali się, że programowanie to już nie jest domena tylko informatyków – kodują wszyscy, bez względu na wykształcenie, płeć i wiek. Podczas warsztatów uczniowie zapoznali się z możliwościami programowania, jakie dają programy Scratch oraz App Inventor, z pomocą którego stworzyli swoje pierwsze aplikacje na telefony komórkowe lub inne urządzenia korzystające z systemu Android. Na zakończenie szkolenia, każdy z uczestników otrzymał certyfikat.
Warsztaty  zostały zorganizowane we współpracy z dyrekcją i nauczycielami  Gimnazjum nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim.

Zdjęcia: Wojciech Lesiczka