Wtorkowy poranek 10 listopada br. stał się dla uczniów naszej szkoły przyczynkiem do uczczenia 97. rocznicy odzyskania niepodległości, ale i obchodów 22. rocznicy ustanowienia Święta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Datę wybrano dla upamiętnienia wydarzeń historycznych, które miały miejsce 10 listopada 1918 roku, kiedy to społeczeństwo miasta Ostrowa Wielkopolskiego na wiecu w Domu Katolickim opowiedziało się za natychmiastową przynależnością do powstającego państwa polskiego. Wydarzenie to dało początek tzw. Republiki Ostrowskiej, która jako pierwsza w Wielkopolsce podjęła sprawę przynależności ziem zaboru pruskiego do Polski.

Uczniowie klasy V b i IV a przygotowali pod kierunkiem wychowawczyń klas uroczysty apel, który przypomniał wydarzenia historyczne sprzed prawie stu lat oraz unaocznił wydarzenia, których udziałem byli nasi dzielni przodkowie. Uosobiona Polska spętana łańcuchem niewoli, flaga Ostrowa Wielkopolskiego, nasza biało – czerwona flaga narodowa to symbole, które towarzyszyły tej patriotycznej uroczystości, przypominając, że my Naród szczególnie pielęgnujemy ideały wolności.

Zdjęcia: Katarzyna Kaźmierowska